• Erzsébet-tábor programok és A Természet Iskolája
    Az idei évben a megvalósult Erzsébet-tábor keretében 2000 gyermek, kísérőik, családjaik és rokonaik ismerkedhettek meg A Természet Iskolája pedagógiai programsorozattal. A résztvevők erdei iskolai programok révén vettek részt természetpedagógiai tevékenységekben, amelyek a természet közvetlen megtapasztalásán alapulnak. Ez a program fontos szerepet játszott Debrecen város ökoturisztikai lehetőségeinek népszerűsítésében.

• Természetpedagógiai tevékenységek az ökoturisztikai fejlesztésekben
    Az elmúlt 20 év természetpedagógiai tevékenységének eredményeként A Természet Iskolája programjai a Hármashegy és környéke erdei programjain keresztül közel 4000 résztvevőt vonzottak  tavasztól-őszig, országos és határon túli látogatókat is beleértve. A program célja a természeti környezetben szerzett élmények elmélyítése.

• Zöld Óvoda és Ökoiskola programok kapcsolata A Természet Iskolájával
    A projekt alapján erősítettük a kapcsolatot az intézményekkel és hivatalos partnerséget alakítottunk ki a Zöld Óvoda és Ökoiskola programokon keresztül. Az együttműködés célja a környezeti nevelés erősítése, és a fenntartható életmód népszerűsítése az oktatási intézményekben és terepi körülmények között. Az együttműködési megállapodás alapján A Természet Iskolája szakmai támogatást nyújt az óvodák és iskolák környezetvédelmi és természetvédelmi oktatási tevékenységeiben.

• Erdei terápia és relaxáció A Természet Iskolájában
    A Természet Iskolája éves programjai között nagy számban szerepelnek erdei terápia, relaxációs séták és természetpedagógiai programok is. Ezek a programok a természet megfigyelésére, az élmények közösségi átélésére és az ökoturisztikai lehetőségek felfedezésére koncentrálnak. A résztvevők mélyebb kapcsolatot alakíthatnak ki a természet világával, különös tekintettel az erdő élővilágára és a szezonális változásokra.